تیزر تبلیغاتی

به احتمال بسیار زیاد در حالی می‌خواهید این نوشتار را بخوانید که از محتواهای کپی و تکراری خسته شده‌اید و می‌خواهید بالاخره به پاسخ مورد نیاز خود برسید. پس با خیال راحت این مطلب کوتاه و مؤثر را دنبال کنید که این‌بار بخت با شما یار بوده است. تیزر در مفهوم ساده «به هرنوع ویدیوئی گفته می‌شود که نه به صورت لحظه‌ای، بلکه با تفکر و تصمیم آگاهانه فیلمبرداری می‌شود تا در قالب یک تبلیغ تأثیرگذار پیام‌هایی جذاب را به مخاطب منتقل کرده و منجر به خستگی و ملال او نشود.»

یک تیزر می‌تواند معرّف یک محصول، کالا، خدمت، برند، شرکت، فیلم سینمایی، سریال و یا زمینه‌سازی برای ارائۀ آموزش، آگاهی‌رسانی، انتقال فرهنگ، فرهنگ‌سازی و… باشد.

تیزر زیرمجموعه‌ای از روش‌های تبلیغات نوین و به اصطلاح علمی، تبلیغات دیجیتال است. در صورتی که هدف از آن رشد فروش، بازاریابی و به طورکلی تجارت باشد، زیرمجموعۀ ویدیوی تبلیغاتی قرار می‌گیرد و ویدئو مارکتینگ زیرمجموعۀ دیجیتال مارکتینگ است.

اگر تا به این‌جا تصمیم به استفاده از این روش تبلیغاتی در شما رنگ و بویی جدی به خود گرفته است، جای تبریک دارد! چرا که مسیرحرفه‌ای شدن شما در عصر ارتباطات آغاز شده و به اهمیت به روز بودن در پیشرفت زندگی و کار خود پی برده‌اید.

تولید محتوای ویدیویی

امروزه مهم‌ترین روش و ابزار تبلیغاتی در ایران و جهان، استفاده از تصاویر و جلوه‌های بصری متحرّک و در رأس آن‌ها ساخت فیلم تبلیغاتی است.

برخلاف برداشت عمومی، ساخت تیزر نه مخصوص کسب و کارها و افرادی‌ست که پول زیادی دارند و نه دورریختن و هدردادن پول و سرمایه! در حال حاضر بازار رقابتی که خوشبختانه میان شرکت های ساخت تیزر تبلیغاتی ایجاد شده، باعث شده که هر شخصی با هربودجه‌ای، حتی محدود، بتواند از این ابزار کارآمد بهره ببرد.

در بین محتواهایی که هرروزه تولید می‌شوند، تأثیر فیلم تبلیغاتی از پادکست، عکس، طرح گرافیکی و حتی همین متن هم بیشتر است! محتوای ویدیویی محبوب‌ترین محتوایی‌ست که مخاطبان در شبکه‌های مجازی (اینستاگرام، یوتیوب، آپارات، تلگرام، واتساپ، سیگنال، فیسبوک و…) و در سایت‌ها و حتی در موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ، یاهو و… به آن جذب شده و آن را دنبال می‌کنند.

ساخت تیزر تبلیغاتی ارزان

 نکتۀ مهمی که جای هشدار و تلنگر دارد، این است که همۀ این تأثیرات مهم در هر تیزری دیده نمی‌شود و باید در انتخاب گروه حرفه‌ای برای ساخت تیزر دقت زیادی داشته باشید و وسوسۀ قیمت‌ها و تعرفه های پایین بعضی از شرکت های ساخت تیزر تبلیغاتی نشوید. چرا که کیفیت قربانی احساس زیرکی و زرنگی شده و همان هزینه‌ای که انجام داده‌اید بی‌حاصل، بی‌فایده و بدون نتیجه می‌شود. حواسمان باشد که ساخت تیزر هم یک تخصص است و هر تخصصی نیازمند یک متخصص است.

نکات مهم در ساخت تیزر و فیلم تبلیغاتی موفق:
  • تدوین استراتژی محتوایی
  • تعیین اهداف تیزر
  • سناریو (همه چیز از یک داستان شروع میشه، داستان یک ایده…)
  • تدوین هوشمندانه و جذاب
  • موسیقی جاذب و مناسب
  • کارگردانی هنری
  • لوکیشن
  • انتخاب بازیگران یا مدل‌ها دقیقاً متناسب با هدف و سناریو
  • کوتاه و کوبنده در انتقال پیام (طولانی کردن افراطی کاملاً تأثیر معکوس و ناامیدکننده خواهد داشت و مخاطب را خسته می‌کند)
  • صبوری و همراهی با تیم سازنده از مرحلۀ پیش‌تولید تا تحویل پروژۀ تیزر

برای ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان و نقاط دیگر حتماً از مشاورۀ رایگان مشاورین وایاس کمک بگیرید و وقت و هزینه را هدفمند و هوشمندانه صرف کنید.

 

فهرست